KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852024
nr 1485 2024
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Gat-vy 2". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x59 cm, yttermått inklusive ram: 49x63 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34
29/8 19:01:42
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg